Balkáni Fakopáncs (Dendrocopos syriacus) költését kísérhettük figyelemmel, mert a nagy diófánkba vájta odúját. Miután a fiókák kirepültek és már öt napja nem volt mozgás az odú körül, még belülről is megvizsgáltuk azt egy Eachine kamera segítségével. A költés sikerének ellenére sem valószínű, hogy ez a pár visszatérjen a fába költeni, mert általában nem használják kétszer ugyanazt az odút, bár már megfigyeltünk ilyen esetet.